Kemikalieinspektionen flyttar till nya lokaler
Kemikalieinspektionen ska flytta till nya lokaler i mitten av december 2023. Våra nya lokaler ligger i Chokladfabriken i Sundbyberg med besöksadress Löfströms allé 5.
Ny besöksadress
Från och med den 18 december 2023 kommer Kemikalieinspektionen att ha en ny besöksadress. Den nya adressen är Löfströms allé 5 i Sundbyberg. De nya lokalerna ligger i samma kvarter som vårt nuvarande kontor i Sundbyberg.
Det är bara besöksadressen som ändras när vi flyttar, postadress, mejladress och telefonnummer kommer att förbli desamma.
Här hittar du kontaktuppgifter till oss på Kemikalieinspektionen.
Receptionen stängd den 15 december
Den 12–14 december kommer vi att påbörja flytten av vår reception och den 15 december är receptionen stängd. Telefonväxeln kommer att fungera som vanligt. Vi öppnar receptionen i vårt nya kontor måndagen den 18 december.